Intensywny ból podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

25 sierpnia dostałam okres i rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Zawsze podczas okresu brzuch bolał mnie dwa, trzy dni. Dzisiaj mamy 5 dzień i dej odczuwam intensywny ból. Czym jest on wyłowany? Muszę dodać, że 27 sierpnia kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpiecznia (ponieważ w ulotce było napisane, że tabletki działają natychmiastowo). Dlaczego boli mnie brzuch? Czy mogę być w ciąży? Dodam jeszcze, że po stosunku pojawiło obfite krwawienie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból oraz krwawienie mogą być spowodowane działaniem antykoncepcji hormonalnej. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza ginekologa.