Interpretacja wyników badań 2-latki

Proszę o interpretację wyników badań córeczki (2 latka). Morfologia - 18 parametrów: leukocyty 9,9, erytrocyty 4,74, hemoglobina 12, hematokryt 34,5, MCV 72,82, MCH 25,32, MCHC 34,8, płytki krwi 340, limfocyty 60,91, inne (Eo, Bazo, Mono) 7,3, neutrofile 31,82, limfocyty 6, inne (Eo, Bazo, Mono) 0,8, neutrofile 3,1, RDW-CV 14,1, PDW 9,2, MPV 8,52, P- LCR 14,1, żelazo 6,00, CRP - test ilościowy 0,71. I tu moje pytanie córeczka w innym laboratorium miała hemoglobinę 10 i dostała żelazo i nie wiem, czy iść do pani doktor z tymi badaniami dzisiejszymi, bo te wykonałam sama prywatnie, i pokazać jej, i spytać, czy podawać jej żelazo, które dostała w dawce 5 ml raz dziennie. Bardzo czekam na rzetelną odpowiedź na moje pytani. Z góry dziękuję, Patrycja Grzybowska
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Laboratoria analityczne pracują na różnym sprzęcie i używają często innych odczynników, w związku z czym normy zawsze podane są dla laboratorium, w którym wykonuje się badanie. Niewielkie różnice są więc zrozumiałe. Żelazo zapewne zostało zalecone na podstawie analizy morfologii, w której zwraca uwagę mała krwinka, co jest wykładnikiem niedokrwistości z niedoboru żelaza. Niski poziom hemoglobiny u Pani córeczki tym bardziej potwierdza rozpoznanie anemii. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu i stosować żelazo, tak długo, jak było zalecone, a następnie udać się na kontrolę we wcześniej ustalonym terminie.