Jak interpretować wynik badania wymazu z pochwy i co on oznacza?

Niedawno robiłam wymaz z pochwy i wynik to: leukocyty - pojedyńcze nabłonki - bardzo liczne pokrywają całe pola widzenia śluz - dość obfity średnioliczne pałeczki Lactobacillus sp. Trichomonas vaginalis - nie stwierdzono dość liczne ziarniaki Gram( ) układające się w dwoinki nie stwierdzono komórek drożdżaków Wyhodowano: Staphylococcus haemolyticus obfity wzrost Enterococcus faecalis obfity wzrost Co oznaczaja liczne nabłonki? Czy ciężko wyleczyć zakażenie wyhodowanymi bakteriami?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne leczenie zgodne z antybiogramem . A co do nabłonków mogą wynikać z infekcji