Jak leczyć nerwicę lękową i agorafobię?

Jak naturalnymi środkami i jakimi metodami pokonać samemu nerwicę lękową i często związaną z nią agorafobię? Jak radzić sobie z atakami paniki i spięcia podczas wyjść? Jak nie czuć lęku przed atakami lęku i jak szybko przekierowywać myślenie aby nie napędzać uczucia lęku? To pytania, na które odp. mnie bardzo interesują.Nie mam siły już walczyć z nerwicą,mam syna-15 lat,a nie mogę z nim nigdzie od lat wyjść,stał się przeze mnie dzieckiem smutnym,a ja coraz bardziej tracę sens życia.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety bardzo trudno jest poradzić sobie z tego typu zaburzeniami samemu. Zaburzenia lękowe potrafią zdezorganizować cały świat dotkniętej nimi osoby, a najskuteczniejsze wyniki ich leczenia przynosi psychoterapia. Doraźnie można wspomagać się również przepisanymi przez lekarza lekami przeciwlękowymi. Myślę że warto wybrać się do poradni zdrowia psychicznego, gdzie otrzyma Pani/Pan fachową pomoc.