Jak leczyć zaburzenia czynności żuchwy?

Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego. Miesiąc temu cierpiałam na ból głowy przez tydzień, dodatkowo miałam napięte mięśnie karku, barków i ramion oraz żuchwy. Byłam na dwóch wizytach u fizjoterapeuty. Niestety problem bólu żuchwy powraca, dzisiaj rano znowu zaczęła mnie bolec szyja. W górnym łuku nie mam obu 5 przez zęby mleczne, których pol roku temu się pozbyłam a stałe już mi nie wyjdą. Do tego mam diasteme, oraz przerwy między każdym zębem w łuku górnym. Mam pytanie czy w tej sytuacji moja wada i brak dwóch zębów może powodować ból i napięcie mięśni szyi i żuchwy? I czy może to wyleczyć aparat ortodontyczny? I czy przez brak obu zębów jestem zmuszona usunąć górne 8 przed założeniem aparatu?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować swoje dolegliwości z chirurgiem szczękowo - twarzowym.