Jak ocenić wynik badania RTG klatki piersiowej?

Proszę o informacje ,miałam bol nad piersią lewa który już zniknął (nasilający się przy wysilku. )Teraz boli mnie lewy bok na wysokości żeber (tak jakby mnie paliło)oraz same zebra. Byłam na prześwietleniu klatki piersiowej i w opisie jest: „Szersze-naczyniowe wnęki. Poza tym w polach płucnych zmian nie wykazano.Dyskretne lewostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Uwidocznione częściej kostne żeber bez uchwytnych zmian radiologicznych. Prosze o informacje jakie badania powinnam dalej wykonać . Dziekuje ,Daria

Witam,

w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza który zlecił badanie.

Lekarz oceni zmiany opisane po wykonaniu badania podmiotowego oraz przedmiotowego, zapozna się z kliszą lub płytką badania i zdecyduje o dalszej diagnostyce obrazowej czy laboratoryjnej.

Pozdrawiam