Jak odpowiednio umieścić krążek NuvaRing?

Zaczęłam używać krążka nuvaring. Jednak nie wiem czy dobrze go zakładam - ciągle "zjeżdża" do ujścia pochwy i powoduje duży dyskomfort. Czy powodem takiego stanu może być tyłozgięcie macicy które posiadam? Krążek wkładam bardzo głęboko. Nie chce go non stop poprawiać, bo to dość uciążliwe i zwiększa prawdopodobieństwo infekcji.

Przy prawidłowym stosowaniu krążka powinna Pani go w ogóle nie czuć. Jeśli instrukcja dołączona do opakowania nie wystarcza, najlepiej udać się do ginekologa prowadzącego, aby poinformował Panią jak dokładnie stosować NuvaRing.