Jak poradzić sobie z duszącym kaszlem?

Aktualnie od 2.04 źle się czułam gorączkę miałam po 39 stopni i strasznie mnie dusiło i gardło bolalo, więc poszłam 3.04. do lekarza. Lekarka mnie zbadała i stwierdziła że grypę mam więc przepisała leki. Po 3dniach udało mu się wkoncu zbić gorączkę ale do dzis (8.04) niestety mnie strasznie dusi i kaszle. Co może być powodem tego że duszności mi nie przechodzą ? Największe są wieczorem i wtedy niestety mam po spaniu a syrop i tabletki na gardło nie pomagają. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź jeśli to możliwe. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Niestety, leczenie grypy bywa długotrwałe, niektóre objawy mogą się przeciągać tygodniami. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza, a w razie nasilania się objawów udać się na wizytę kontrolną. Pozdrawiam!