Jak pozbyć się torbieli piersi?

Witam. Mam od 2 lat na prawej piersi torbiel. Dokładnie lekarz, ktory mi robił usg stwierdził, że jest to pierś o utkaniu gęstogruczołowym z cechami nasilonej dysplazji. W prawej na gr. kw. górnych dobrze ograniczone hypoechogenne ognisko wlk. 15 mm. Przez rok to ognisko urosło o 5 mm. Ból się nasilił i sama już nie wiem gdzie się udać po poradę i jak się tego pozbyć, bo ból chwilami jest nie do zniesienia.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W Pani piersiach dominują zmiany zwyrodnieniowe, które są częste u kobiet w wieku rozrodczym. Jeżeli dolegliwościom bólowym piersi towarzyszą zaburzenia miesiączkowania należałoby oznaczyć hormony płciowe we krwi, aby przekonać się, czy nie ma u Pani zaburzeń hormonalnych wymagających leczenia.

Jeżeli ból dotyczy głównie okolic guzka, należałoby zastanowić się nad jego chirurgicznym usunięciem. Oprócz tego, w przypadku zmian zwyrodnieniowych piersi warto pamiętać o znaczeniu trybu życia i diety - nie palić papierosów, unikać mocnej kawy i herbaty. Można także stosować gotowe preparaty z apteki typu Mastodynon.

Pozdrawiam serdecznie.