Jak poznać czy bliska osboba pali trawkę lub też ukrywa jej palenie?

Jestem z moim chłopakiem od pól roku. Wiem, że kiedyś palił trawkę, ale jak sam stwierdził już jej nie pali. Nie mieszkamy razem, ale podczas, gdy byłam u niego odkryłam, że ma mały woreczek z trawką. On oczywiście nie wie, że to odkryłam i podejrzewałam, że to może być czysty przypadek, ale po 2 tyg. tej trawki już nie było dziwnym trafem. Nie chcę zabrzmieć jak detektyw i szpiegować mojego chłopaka, ale też nie podoba mi się fakt, że ta trawka tam była. Mój chłopak skarżył się ostatnio, że ma bóle głowy, źle sypia od paru miesięcy, więcej je jak jesteśmy razem, co mogłoby wskazywać na symptomy palenia trawki. Jak się zachować w takiej sytuacji?

Pytanie zadane 04-12-2010r. o 00:00
mgr Arleta Balcerek porady udziela mgr Arleta Balcerek

psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.

Porada eksperta

Witam!

Palenie marihuany jest coraz popularniejsze i staje się rodzajem relaksu. Jednak marihuana powoduje stopniową degradację organizmu i psychiki palącego. Z czasem powoduje uzależnienie.

Jeśli chce Pani sprawdzić, czy chłopak pali, warto dobrze obserwować jego zachowanie i reakcje. Marihuana powoduje uczucie odprężenia, oderwania się od realnego świata, napady śmiechu, obniżoną koncentrację, zmniejszenie aktywności fizycznej. Może Pani także spojrzeć w oczy partnerowi - po paleniu spojówki są zaczerwienione, podrażnione, co jest spowodowane przesuszeniem śluzówki.

Jeżeli nie ufa Pani partnerowi w kwestii zażywania narkotyków i chciałaby mieć Pani pewność, czy palił w okresie ok. 3 dni, może Pani kupić w aptece lub przez Internet test na obecność metabolitów THC. Kiedy zauważy Pani dziwne zachowanie partnera może Pani zaproponować mu zrobienie takiego testu.

Pozdrawiam  

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Psychologia »

Komentarze (4)

Wyloguj
~xx xx
~xx xx

szczerze może po prostu porozmawiaj z nim na ten temat nie wiem jakie są wasze stosunki w związku ale szczerze na własnym przykładzie sam za czołem związek z pewną dziewczyną która miała raz w życiu kontak z marihuaną ja od pół roku paliłem co dziennie po trzy razy . Na samym początku powiedziałem jej już o tym po to by była świadoma tej sytuacji mówiąc też że w tym momencie z dnia na dzień się z tym nie rozstanę i sugestią z mojej strony była jej akceptacja w pewnym stopniu że będzie to tak że gdy jestem sam np mam jakiś luźny dzień to zapale sobie (w realiach wyglądało to inaczej gdyż nadal trwało to dzień w dzień) lecz najgorsze chyba było to gdy w jej obecności zapaliłem będąc z nią w np barze nie zwracałem uwagi na nią potrafiłem bardziej na ścianie się skupić i to był problem. Ale naprawde najlepsza w Twojej sytuacji będzie szczera rozmowa z partnerem jeśli mu zależy naprawdę na Tobie zrozumie to.

Odpowiedz
~użytkownik anonimowy fsaf
~użytkownik anonimowy fsaf

smaży napewno, tylko czy co weekend czy codziennie teraz pytanie:) jestem po odwyku palenie to pryszcz ale od tego się wszystko zaczyna. Jeżeli chodzi o znaki ostrzegawcze to jest to że czesto sie spotyka z kumplami... tak naprawde pali a żaden z jego kumpli go nie wyda, więc nie ma co wypytywać... musisz podejsc do niego zrobic mu test... jezeli sie obrazi czy cos w tym stylu to wiadomo co wyjdzie w tescie, kwestia zaufania nie ma tu znaczenia, martwisz sie o niego i chcesz dla niego jak najlepiej... podam ci przyklad 2 lata cpalem i w tym czais emialem dziewczyne.... ona nic nie wiedziala :) do dzis nie wie ze wciagalem kreske rozmzaawiajac z nia przez telefon ...

Odpowiedz
~thatguy
~thatguy

A może po prostu przestań ryć mu po rzeczach? Skoro mu nie ufasz to go rzuć.

Odpowiedz
~Bzik
~Bzik

Nie mieszkamy razem, ale podczas, gdy byłam u niego odkryłam, że ma mały woreczek z trawką....Nie chcę zabrzmieć jak detektyw i szpiegować mojego chłopaka, ale.... Detektyw w spódnicy?

Odpowiedz

Porady ekspertów

Jakie mogą wystąpić skutki uboczne po odstawieniu dopalaczy?

Witam. Mam prawie 19 lat. Przez ok. rok zażywałem dopalacze w postaci proszku oraz do palenia....

lek. Marta Hat Porady udziela lek. Marta Hat pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
Czy tylko niektóre narkotyki uzależniają?

Bo mówi się tak o trawce czy LSD, że nie uzależniają fizycznie, więc są bezpieczne.

lek. Marta Kucharczyk Porady udziela lek. Marta Kucharczyk lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
Czy on bierze?

W ostatnim czasie zauważyłem nagłą zmianę zachowania mojego kolegi z pracy. Wcześniej był przygnębiony...

lek. Marta Kucharczyk Porady udziela lek. Marta Kucharczyk lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
Po skręcie za kółko?

Ostatnio byłem na imprezie i koledzy namówili mnie do zapalenia marihuany. Wypaliliśmy...

lek. Marta Kucharczyk Porady udziela lek. Marta Kucharczyk lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
Wpływ marihuany na ciążę

Mój mąż pali marihuanę niestety codziennie. Czy to ma wpływ na to, że ja nie mogę zajść...

lek. Agnieszka Jamroży Porady udziela lek. Agnieszka Jamroży psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Jak pomóc chłopakowi uzależninemu od marihuany?

W jaki sposób mogę pomóc mojemu chłopakowi? Niestety jest uzależniony od marihuany...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij