Jak przezwyciężyć burczenie w brzuchu?

Od kilku dni "burczy" mi w brzuchu i często odbija się. Brzuch jakby był lekko napięty. Nic mnie nie boli. Odżywiam się cały czas podobnie. Jaka jest tego przyczyna i jak to przezwyciężyć?

W celu odpowiedzenia na to pytanie, musiałabym zweryfikować Pana aktualne żywienie i ewentualne schorzenia towarzyszące. Przedłużające "burczenie" bądź "przelewanie się" w brzuchu może być sygnałem alarmowym, dlatego sugerowałabym aby nie ignorować tych objawów.

Pozdrawiam
Dietetyk, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)