Jak przygotować się do testu OGGT?

Po badaniu obciążenia glukozą na czczo i po 120min.wynik mój wynosił 290mg po dwóch godzinach ,lekarz zalecił metformax 2x dziennie i dietę, po upływie ok.miesiąca kolejną krzywą z tym że już po 60min.i po 120min. do wykonania,Jak mam się przygotować do badania czy odstawiać metformax.
KOBIETA, 41 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Odpowiadając na Pani pytanie to nie należy przyjmować metforminy ani innych leków ( należy z konsultować się z lekarzem na jaki czas odstawić metforminę; wielu wypadkach jest to przynajmniej 7 dni.

W przypadku innych leków należy skonsultować się z lekarzem a najlepiej z lekarzem prowadzącym leczenie lub zlecającym kontrolne badanie diagnostyczne, ponieważ nie wszystkie leki trzeba odstawiać przed badaniem.

Decyduje wyłącznie lekarz prowadzący leczenie lub inny który zlecił badanie diagnostyczne.

Pozdrawiam