Jak radzić sobie z torbielami jajnika?

Witam.Jestem po usunieciu prawych przydatkow (skret jajnika przez torbiel czynnosciowa)pomimo spuchniecia jajnika do 10cm,skretu i wylewu krwi nie mialam zadnych dolegliwosci poza dniem wizyty na SORze,stosowalam wtedy tab.Belara,ktore zazywam zreszta do dzis,martwie sie o moj jajnik,ze sytuacja sie powtorzy,nie bedzie zadnych objawow i wyladuje na SORze,mialam wczesniej kilka takich torbieli ale same znikaly,jakie sa szanse ze znow do tego dojdzie?Czy nalezy zmienic tabletki na inne,mocniejsze?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim konieczne usg przezpochwowe i ocena jajnika przez lek ginekologa