Jak reaguje preejakulat w stosunku z różnymi rzeczami?

Mam pytanie dotyczące preejakulatu. Jak on reaguje w stosunku z różnymi rzeczami? Preejakulat to jest podobno zaledwie jedna kropla, więc mam pytanie, czy po dotknięciu ręką na której znajdował się preejakulat ubrania, kołdry bądź jakiejkolwiek innej rzeczy, to plemniki w preejakulacie nadal będą zdolne do zapłodnienia?
Czy poprzez ten kontakt z czymś innym preejakulat zostanie wytarty, albo ulegnie zniszczeniu? Czy preejakulat da się przenosić np. z dłoni na dłoń (poprzez dotykanie się rękoma) i później wsadzając palce do pochwy może dojść do zapłodnienia? Oczywiście mam na myśli sytuację przypadkową.

Witam serdecznie,
Preejakulat może zawierać nieznaczne ilości plemników, o upośledzonej ruchliwości, co obniża ich zdolność do zapłodnienia. Ale zajście w ciążę przez preejaklut jest możliwe.
Plemniki poza organizmem są w stanie przeżyć nawet do 18 godz., ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Jeżeli te warunki będą spełnione to plemniki w preejakulacie są zdolne do przetrwania. Preejakulat można prznieść na dłoniach.
Pozdrawiam