Jak sobie poradzić z ciągłym odbijaniem?

Witam! Rozpoznano u mnie aerofagię. Lekarze z którymi się do tej pory kontaktowałem nieco bezradnie rozkładają ręce. Co może być przyczyną takiego schorzenia? Jakie wykonać badania? Jak sobie poradzić z tym ciągłym odbijaniem albo chociaż je ograniczyć?

Dzień dobry, Pana dolegliwość jest związana z połykaniem powietrza, może być to spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym, chorobami trzustki, wątroby, wrzodu trawiennego; pomocna bywa gastroskopia. Występuje również u osób ciepiących na nerwicę. Inne przyczyny to żucie gumy, palenie tytoniu, spożywanie posiłków w pośpiechu, rozmawianie podczas jedzenia lub picie napojów gazowanych. Jeżeli zostaną wykluczone inne schorzenia, należy zapobiec połykaniu powietrza podczas posiłków.