Jak to rozumieć?

Mam problem. Ostatnią miesiączkę miałam 18. 05. 2010. W poniedziałek 21. 06. 2010 robiłam BHCG, wynik to 6,9. Wychodzi na to, że jest to 3 tydz. ciąży, ale obawiam się, bo jest on strasznie niski. Niby mieści się w normie. Przyjmuję D**** (hormon gestagenny) dwa razy dziennie (przepisał mi go lekarz). Lekarz nie dał mi jasno do zrozumienia, że to ciąża, tylko, że jest to do obserwacji. Nie wiem jak to rozumieć. Jeśli to ciąża to czy ma szanse się prawidłowo rozwijać? Dodam, że w marcu br. poroniłam 7 tyg ciążę :(

Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Wynik ten jest właściwie na granicy dla rozpoznania ciąży. Dlatego lekarz mówił o obserwacji. Jeśli okaże się, że rzeczywiście doszło do zapłodnienia, to ciąża ma jak najbardziej szanse prawidlowo się rozwijać. Możliwe, że owulacja wystapiła po prostu dość niedawno. Proponuję ponowić badanie po kilku dniach od poprzedniego - wtedy dużo się wyjaśni, ponieważ poziom betaHCG na początku ciąży szybko rośnie.

Pozdrawiam serdecznie!