Jak uniknąć powikłań po ospie wietrznej?

choruje 5dzien na ospe wietrzna dodam ze wczesnie nie chorowalem.chcialbym uniknac jakichkolwiek powiklan po chorobie. mam pytanie jak tego dokonac? czy picie ziol Akuna Alveo moze mi w tym pomoc?wogole alveo na cos pomaga? dziekuje za odpowiedz.

Magdalena Mroczek

Najczęstszym powikłaniem ospy wietrznej jest wtórne bakteryjne zakażenie zmian skórnych, co może pozostawić blizny. Nie należy rozdrapywać zmian skórnych, należy często zmieniać ubrania i kąpać się w płynach odkażających (letnia woda z dodatkiem: nadmanganianu potasu lub siemienia lnianego). Do innych powikłań należą m.in: zapalenie płuc i zapalenie mózgu. Zioła mają łagodna działanie i mogą poprawić odporność, nie są jednak lekiem. W przypadku pojawienia sie powikłań trzeba pamiętać, że nie ma żadnych domowych sposobów leczenia i należy zgłosić siędo lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych. Sądzę, że przy prawidłowym leczeniu powikłania nie powinny wystąpić.