Jak wrócić do wcześniejszego wyglądu?

Witam! Mam 18 lat, 163 cm wzrostu i ważę 43 kg. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to za mało, ale jest to efekt mojej diety wymyślonej przez samą siebie. Tak z dnia na dzień odrzuciłam słodycze, białe pieczywo, a także tłuszcze. W ciągu 6 miesięcy zrzuciłam 10 kg. Na początku dobrze się z tym czułam, jednak teraz, gdy coraz częściej ludzie z otoczenia mówią mi, że jestem za chuda, to coraz bardziej chcę wrócić do wcześniejszego wyglądu. Jednak mam obawę przed efektem jojo, gdy w ciągu dnia zjem dużo słodyczy, to mam obawę, że od razu tyję, gdy patrzę na siebie. Cały czas przeliczam kalorie, mimo tego że chce, przytyć. Czy to jakaś choroba? Co z tym zrobić? Proszę o radę.

Witam serdecznie,
Twoja aktualna masa ciała jest zdecydowanie zbyt niska: BMI ma wartość 16,2 kg/m2.
Wartości niższe niż 17,5 kg/m2 to jeden z objawów anoreksji.

Stałe przeliczanie kalorii, koncentracja na diecie, wyznaczanie nieprzekraczalnych granic masy ciała mogą wskazywać na jej początki.

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie

Anoreksja powstaje na podłożu problemów psychologicznych, takich jak: sposób myślenia o sobie (np. niska samoocena, perfekcjonizm), przeżywania (unikanie trudnych emocji, jak smutek, lęk, złość), problemy w separacji od rodziców itd.
Spróbuj zastanowić się, dlaczego postanowiłaś się odchudzać, mimo iż Twoja waga była prawidłowa. Byłoby najlepiej, gdybyś nawiązała kontakt z psychoterapeutą specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Wzrost wagi nie powinien być większy niż 0,1-0,4 kg/dobę i 1-2 kg na tydzień.
W leczeniu anoreksji zaleca się, aby wartość kaloryczna posiłków rosła stopniowo. W pierwszym tygodniu: ok. 40 kcal/kg masy ciała, następnie ok. 60 kcal/kg, po kilku tygodniach o ok. 70-100 kcal/kg na dobę.
Serdecznie pozdrawiam