Jak wyliczać dni owulacyjne?

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/usg-i-badanie-beta-hcg-a-widocznosc-mozliwej-ciazy?utm_source=notifications&utm_medium=email&utm_campaign=Nowa+odpowiedz+na+Twoje+pytanie+-+abcZdrowie.pl Ale mi się wydaje, że on tylko USg jajników zrobił, macicy nie. Nawet jak wydrukowały sie zdjescie to były tylko jajniki, a macicy zdjecia nie było. Prosżę o pomoc ;( Powiedział tyylko, że4 jestem po owulacji świeżo, no i bylo to 10 dc. okres 19 stycz,lutego marca 16.04 oraz ostatnia 10.05. kiedy bd kolejna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej możliwości, by lekarz ocenił tylko jajniki, a macicy nie. Tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Fakt, że nie ma macicy na zdjęciach nic nie oznacza - drukuje się bowiem tylko wybiórcze zdjęcia. Kolejna miesiączka powinna wystąpić na początku czerwca. Póki co proszę cierpliwie poczekać.

Według podanych informacji długość cyklu to 25- 30 dni. Kolejna miesiączka wystąpi po takim czasie od ostatniej- można to wyliczyć w przybliżeniu. Badanie USG narządu rodnego ocenia macicę i jajniki- nawet jeśli nie ma zdjęć macicy to jej ocena powinna być uwzględniona w opisie.