Jak zrozumieć swój wynik krzywej cukrowej?

Witam. Bardzo proszę o poradę gdyż nie mam pojęcia co robić. Jakiś czas temu robiłam sobie badania hormonalne prolaktyna testosteron i progesteron. Gdzie każde z nich było przynajmniej dwa razy ponad normę. Wczesnej badałam również tarczyce która była idealnie w normie. Endokrynolog skierowała mnie na diagnostykę do szpitala. Gdzie wyszła prolaktyna wyszła w normie testosteron lekko ponad normę a do tego wysoki cukier. Rozpoznanie: hiperandrogenemia, nieprawidłowa tolerancja glukozy, insulinoopornośc. Zdziwiły mnie wyniki (mam 167 cm wzrostu i wazę 64 kg) wiec postanowiłam powtórzyć krzywa cukrowa. Proszę o pomoc w interpretacji. Czy jest prawdopodobieństwo pomyłki? Zgłosić to? Wyniki ze szpitala Insulina: 12,63 uU/ml [2,6-24,9] Insulina: 403 uU/ml [] Insulina: 525,3 uU/ml [] Krzywa Glukoza: 5,90 mmol/l [] Glukoza: 14,97 mmol/l [] Glukoza: 8,51 mmol/l [] A to wyniki krzywej powtórzone na własna rękę: Glukoza na czczo: 78 mg/dl I po 120 minutach: 96 mg/dl Zaznaczę jeszcze ze pani doktor przy omówieniu wyników powiedziała mi ze mam cukrzyce drugiego stopnia i kazała mi schudnąć. Pozdrawiam i bardzo proszę o konkretna wypowiedz. Bo już zupełnie się pogubiłam z tym wszystkim.

Podstawowe pytania: czy przepisano Pani leki z powodu stwierdzonej nietolerancji glukozy i czy ponowne badanie "na własną rękę' odbyło się w czasie przyjmowania tych leków? Jeżeli tak, to prawdopodobnie jest to przyczyna rozbieżnych wyników. Jeżeli ma Pani więcej wątpliwości, proponuję udać się na kontrolę do lekarza diabetologa. Pozdrawiam.