Jaka może być przyczyna problemów z drętwieniem?

Witam, Od jakiegoś czasu mam problemy z drętwieniem czy mrowieniem dłoni podczas snu. Mam takie odczucie, że naciskam całym ciałem na materac ( czuję to gdy się budzę) i budzę się w nocy co 2-3 godziny i mam zdrętwiałe dłonie, są takie obolałe, ale jak poruszam to trochę to znika, ale są lekko obolałe(osłabione), a gdy budzę się rano bolą mnie całe plecy. Zrobiłam sobie 8 masaży, ale nie czuję żadnej różnicy. Jaka może być przyczyna? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie, w przypadku takich dolegliwości powinna Pani udać się do
Ortopedy, który wykonana odpowiednie badania kręgosłupa.
Jeżeli okaże się, że kręgosłup nie jest jedynym powodem Pani zaburzeń snu, a także stres gra w tym rolę, wtedy trzeba by pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Masaż to zdecydowanie za mało. Przyczyn może być kilka, najbardziej prawdopodobne - nadmierne napięcie mięśni przykręgosłupowych w odcinku szyjnym i piersiowym. Obręcz barkową należy rozćwiczyć, zaaktywizować napięte mięśnie, wspomagająco można użyć fizykoterapii. Dobry fizjoterapeuta powinien sobie poradzić. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki