Jakie ćwiczenia odchudzające przy podwyższonym ciśnieniu?

Dzien dobry.Chcialabym zaczac sie odchudzac (mam ok.40 kg nadwagi),ale ostatnio mam podwyzszone cisnienie.Moje pytanie to,jakie cwiczenia/sport moglabym zaczac uprawiac?

Witam Panią!
Podwyższone ciśnienie może wynikać z nadwagi o której Pani pisze. Niestety nie wiem jak jest duża Pani nadwaga, gdyż nie ma informacji o wzroście. Dobrze byłoby połączyć ćwiczenia fizyczne z odpowiednio dobraną dietą (czyli indywidualnym programem żywieniowym ustalonym na podstawie przeprowadzonym wywiadem żywieniowym i zdrowotnym). Zapraszam do konsultacji dietetycznej on-line, a na pewno udzielę odpowiedzi na wszystkie Pani pytania. Jeżeli chodzi o ćwiczenia jakie może Pani wykonywać to głównie ćwiczenia kardio (spalają kalorie) oraz trening wytrzymałościowy (pomaga zachować lub odbudować tkankę mięśniową). Warto również pomyśleć o treningu siłowym w celu podwyższenia metabolizmu.
Zapraszam na konsultację i pozdrawiam.
http://kcp.pl/lekarz/beata-grabowska-83403/dietetyk/wroclaw/