Kiedy mogę wykonać test ciążowy z moczu?

Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie.Jutro mija 13 dzień od stosuku z chłopakiem.Nie zabezpieczaliśmy się.Chciałabym wiedzieć czy mogę zrobić już test ciążowy z moczu w laboratorium bo nie mam możliwości zrobienia testu z krwi bo nie mieszkam w Polsce a w laboratorium blisko mnie nie wykonują testu z krwi.Czy jest jeszcze za wczesnie.Dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czułość testów zależy od stosowanej metody oznaczania w laboratorium. Dlatego najlepiej podejść do punktu pobrań, gdzie planuje Pani oddać mocz do badania i zapytać jaki jest minimalny czas od potencjalnego zapłodnienia do wykonania testu, by jego wynik był wiarygodny.