Kifoza piersiowa a bolesność okolicy serca

Dzień dobry. Od dziecka cierpię na kifoze piersiowa ,ktora w tym momencie jest bardzo duża.Odczuwam częste skurcze w okolicy serca (mimo, że EKG serca wyszło dobrze) i bóle kręgosłupa. czy można ją Zmniejszyć?Wyleczyć? Czy nic?Pozostaje tylko branie leków przeciwbolowych?gorset ortopedyczny? LEKARZ ortopeda u którego byłam twierdzi, że nic nie da się zrobić, proszę o pomoc!!! .

Aleksander Ropielewski

Poza noszeniem gorsetu stosuje się zabiegi operacyjne. Są one jednak ciężkimi zabiegami i stosuje się je w ostateczności.