Konsekwencje przerwania w połowie drugiego opakowania tabletek

Witam. Mam pewien problem, gdyż wzięłam drugie opakowanie tabletek bez robienia siedmiodniowej przerwy. Czuje się już dość ociężała więc chciałabym zrobić tą przerwę już w piątek, mimo tego, że zostało mi jeszcze kilkanaście tabletek z tego listka. Czy nadal będę zabezpieczona z taką sama gwarancją, jak gdybym skończyła to opakowanie do końca??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety aby zachować pełną ochronę antykoncepcyjną konieczne jest zużycie całego opakowania zgodnie z zasadami stosowania preparatu.

W przypadku przerwania stosowania tabletek w połowie opakowania konieczne będzie zastosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej np prezerwatywy chcąc uniknąć ciąży.