Koszmary senne uniemożliwiające sen

Bardzo często miewam koszmary przez które nie mogę zasnąć, chodzę do psychologa regularnie raz w tygodniu na 2,5 H. Co się ze mną dzieje? Co zrobić aby ustały?

Koszmarne sny mogą być wskazówką, że w terapii dotyka Pani trudnych emocji takich np. jak złość. Warto o tych snach rozmawiać na sesji i sprawdzać, jakie sny śni Pani przed i po psychoterapii. Pozdrawiam

Warto wrócić do tego tematu z psychologiem. Możliwa jest także analiza treści snów, dlatego zachęcam do otwartości w pracy psychoterapeutycznej. Przyczyna koszmarów często leży w emocjach i przezywaniu, a to jak najbardziej leczy się psychoterapią.

Na początek należy ustalic jaka jest przyczyna problemów ze snem. proszę udac się na konsultacje psychiatryczną. Specjalista oceni zgłaszane objawy, ustali ich przyczynę, nasilenie itd i w zależności od problemu zaleci odpowiednie postepowanie.