Krew i ból podczas stosunku po rozpoczęciu przyjmowania tabletek Naraya

witam! W tym miesiącu zaczęłam stosować antykoncepcje hormonalną- tabletki Naraya. Ostatnio zauważyliśmy , że w trakcie stosunku ją się duże ilości krwi. Odczuwam silny ból podczas stosunku w tylnej pozycji. Normalnie jest ok. Lekarz ostrzegał że na początku stosowania tabletek mogą pojawiać się plamienia.Czy normalne jest to ze podczas stosunku pojawia się krew i odczuwam ból? dodam ze współżyje z moim partnerem dość często i nigdy nie było takich nieprzyjemnych sytuacji Proszę o poradę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się krwawienia może być spowodowane rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości np. nadżerki. W przypadku nawrotu dolegliwości wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.