Krwawienie i ból podczas stosunku po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, dostałam okres który był obfity od początku i skończył się po 6 dniach. Przy czym końcowe dni miały odcień krwi do brązowej. Myślałam że to juz koniec ponieważ 7 dnia nic już się nie pojawiało. Dzień po okresie uprawiałam seks z chłopakiem przy czym było wszystko dobrze lecz następnego dnia znów współżyliśmy i podczas seksu pojawiły się mocne bóle i pojawił się okres ponownie, Czego może to być przyczyna. Dodam że po okresie odstawiłam tabletki anty
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie może być spowodowane plamieniem kontaktowym wynikającym z mechanicznego uszkodzenia błony sluzowej podczas stosunku lub obecnością nadżerki lub polipa. Nie można także wykluczyć wahań hormonalnych, szczególnie, że ostatnio stosowała Pani antykoncepcję hormonalną.