Krwawienie po przyjęciu tabletki Escapelle

W poprzednim miesiącu przerwałam branie tabletek antykoncepcyjnych w celu zrobienia sobie przerwy, ok. 20 listopada czekałam na miesiączkę, aby móc zacząć przyjmować je znowu. Jednak zdarzyła mi się niespodziewana sytuacja z partnerem, wiec wzięłam Escapelle. Po 5 dniach od tej tabletki wystąpiło krwaienie ( myślałam, że to po escapelle), jednak coraz bardziej przypomina ono miesiączkę. I teraz nie wiem, czy zacząć brać tabletki antykoncepcyjne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjściem byłoby aby z rozpoczęciem kolejnego blistra antykoncepcyjnego wstrzymała się Pani do nowego cyklu. Wtedy też gospodarka hormonalna po przyjęciu Escapelle się unormuje.