Krwawienie pod koniec opakowania antykoncepcji hormonalnej Daylette

Dzień dobry! Tabletki Daylette biorę półtora roku. W 10.2013 niechcący pominęłam jedną tabletkę, po czym kontynuowałam branie kolejnych tabletek z opakowania. Po tym incydencie krwawienia występowały regularnie, trwały tyle, co zwykle. W tym miesiącu 02/03.2014) dostałam krwawienia przed rozpoczęciem tabletek placebo (w dniu 23 tab hormonalnej, od 25 rozpoczynają się tab placebo). O czym to może świadczyć? Czy jest możliwość powiązania z chorobą lub stresem? Czy to skutek pominięcia? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wcześniejsze wystąpienie krwawienia bez wątpienia nie ma związku z opisaną sytuacją, która wydarzyła się w październiku. Jak najbardziej może być to jednak wynik stresu czy też infekcji. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Gdyby pojawiły się jednak jakiekolwiek inne objawy, które Panią zaniepokoją, sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem.