Krwawienie podczas przeziębienia a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 2 lat biorę antykoncepcję Yaz (24 4). Teraz się przeziębiłam dość mocno i od 3 dni biorę leki na przeziębienie, ale nie antybiotyki. Od 2 dni krwawię, z początku brałam to za plamienie, teraz to regularny okres. Co to znaczy? Nagle antykoncepcja przestała działać? Czy robić przerwę 4 dni, jak zwykle? Okres wystąpił o tydzień za wcześnie. Jak postąpić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie może być wynikiem infekcji lub konsekwencją stosowanych leków. Proszę normalnie zrobić 4 dniową przerwę. Do czasu rozpoczęcia kolejnego opakowania sugeruję stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.