Leczenie hormonalne, torbiele i polipy a wskazania do usunięcia jajników

Mam 32 lata, 12 lat temu miałam pierwszą laparoskopię (III stopień endometriozy), drugą laparoskopię 1,5 roku temu. od 17 lat jestem w leczeniu hormonalnym - leki działają przez ok. 3 miesiące, potem znów pojawiają się torbiele. Dodatkowo po łyżeczkowaniu na hist. wyszły polipy. Obecne wyniki CA125 w normie, ale HE4 59,7 (norma 60,5), a czynnik ryzyka w ROMA 11,1 (norma 11,4). Cały czas odczuwam bardzo silne bóle. Czy w takim stanie mogę poprosić o usunięcie jajników?

Raczej w chwili obecnej nie ma powodu do niepokoju. Wyniki badań są w zakresie normy i raczej nie ma wskazań bezwzględnych do usunięcia jajników. Jednak na pewno trzeba w tej sprawie bezpośrednio porozmawiać ze swoim ginekologiem prowadzącym.