Lek hamujący wydzielanie kwasu solnego a Helicobacter

Mam helicobacter. Zatem, czy lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym może złagodzić objawy niestrawności? Szkodzą mi produkty ciężkostrawne i produkty z dużą ilością białka. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek ten jest wskazany jednak należy także przeprowadzić eradykację HP za pomocą dwóch antybiotyków w terapii skojarzonej z lekiem hamującym wydzielanie kwasu solnego.