Lęk o zdrowie a uczucie niewyspania, ból oczu i głowy oraz częste oddawanie moczu

Witam mam 18 lat ostatnio boję się o życie ugryzł mnie kot jednak mam pewność że nie był chory na wściekliznę bo przeżył obserwację. Kiedy się o tym dowiedziałem odczułem ulgę. Ostatnio czytałem trochę się przeraziłem, zacząłem nagle dużo pić i często oddawać mocz, dodatkowo się nie wysypiam bolą mnie oczy i głowa, mniej jadam. Czasem chce się płakać jak pomyślę o powikłaniach cukrzycy jutro mam zamiar zrobić test na cukier we krwi, morfologie i badanie moczu. Czy te objawy to skutek stresu?

Wydaje się, ze ma Pan obniżony nastrój i objawy nerwicy lękowej, może nawet depresji?....
Warto zastanowić się nad przyczynami ??
Moze przydałaby się rozmowa z kimś bliskim, do kogo ma Pan zaufanie? Moze psycholog?
Warto wrócić do aktywniejszego życia, nauki, pracy, zainteresowań, sportu
Pozdrawiam

Dzień dobry, podpisuję się pod wypowiedzią Pani doktor.

Fizyczność i psychika są ze sobą powiązane, istnieje możliwość, że część objawów, o jakich Pan pisze, jest odpowiedzią na przeżywane lęki, stres, mogą pojawić się trudności z zasypianiem i obniżony apetyt. Jeśli jest się niewyspanym, mogą boleć oczy i głowa. Czy w ciągu dnia odczuwa Pan znużenie, senność? Warto pamiętać, że Internet to kopalnia różnych, różniastych informacji - i prawdziwych i nieprawdziwych. Lepiej nie sugerować się przypadkowymi informacjami na jakichś blogach, forach, bo zaraz każdy objaw można będzie przypasować do siebie. Czasem lepiej oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i zgłosić się po poradę do doświadczonego specjalisty.