Liczne grzyby Candida Albians w posiewie kału i wymazie gardła u 7-miesięcznego dziecka

Mam 7 miesięczne niemowlę, u którego w posiewie kału i wymazie z gardła wykryto liczne grzyby z rodzaju candida albians. Lekarz, u którego byliśmy, na temat tego schorzenia niezbyt wiele nam powiedział (zalecił tylko branie dicofloru). Szukając w internecie znalazłam informacje, że grzybica jest dość poważną przypadłością i należy w pierwszej kolejności zmienić dietę. Pytanie jak powinna wyglądać prawidłowa dieta niemowlaka? Jakie mleko powinnam wybrać? Jakie farmaceutyki mogę jeszcze podawać ?

Witam, u tak małego dziecka prosze nie podawać żadnych farmaceutyków bez konsultacji z pediatrą. Podobnie z zamianą mleka modyfikowanego następnego. Trudno mi doradzić jakie Pani powinna wprowadzić, bo nie wiem, jakie obecnie dziecko otrzymuje. czy jest karmione jeszcze dodatkowo piersią? jakie zjada już posiłki? Te kwestie, ponieważ brakuje informacji na ten temat, należy niezwłocznie omówić z pediatrą.

Serdecznie pozdrawiam

Może Pani skontaktować się z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu (mają bezpłatną infolinię) specjalizują się między innymi w leczeniu Candidy i terapii mikrobiologicznej również u niemowląt. Pozdrawiam