Mam wielki brzuch i boki

Mam pytanie od jakiegoś czasu mam w domu stepper nie skrętny tylko to ten chyba prosty, zresztą nie znam się na tym jaki to rodzaj ;p ale przechodzę do rzeczy chciałbym mieć chudy brzuch i wyrzeźbiony wiem, że na mięśnie muszę robić pompki i brzuszki, ale muszę pierwsze tkankę tłuszczową usunąć by mieć chudy brzuch. Trenuje właściwie od 3 lat sztuki walki, teraz to mam z 2 treningi 1 trening na sali a 1 na basenie w wodzie sztuki walki, by nabrać lepszej techniki i rozluźnić te mięśnie. Czy pomoże sam stepper by mieć chudszy brzuch? a nie chce mi się biegać, jeśli już to w czasie treningu sztuk walki biegam w czasie rozgrzewki i robimy inne ćwiczenia, a tak to nie biegam. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ćwiczenia aerobowe takie jak basen, jogging, steper, jazda na rowerze, to idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów z okolicy brzucha. Ten rodzaj aktywności fizycznych opiera się na przyspieszaniu pulsu, co powoduje, że wysiłek jest bardziej wydajny.  W miarę możliwości należy utrzymać jednostajne tempo. Proszę pamiętać o systematyczności. Ważne jest aby ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu przez godzinę. Tutaj znajdzie Pan dodatkowe wskazówki dotyczące ćwiczeń kardio.

Stosując do tego odpowiednią dietę ma Pan duże szanse by osiągnąć pożądaną sylwetkę.

Życzę wytrwałości.