Mdłości nasilające się przy defekacji

WItam Od 7 miesięcy mam ciągłe mdłości (lekarz rodzinny przepisał mi Torecan). Mdłości nasilają się gdy zbliża się moment defekacji i równocześnie dochodzą do tego bóle okolic odbytu oraz dolnej części brzucha. Stwierdziłem również ból podczas oddawnia moczu w dolnej części brzucha. Sczególnie przy końcu jak dochodzi minimalny wysiłek i napięcie mięśni. Z czym to może być związane? Dodam że jestem 7 miesięcy po usunięciu zgorzelinowo zmienionego wyrostka robaczkowego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie ma to związek z nadmiernym napięciem miesniowym.