Miąższ płucny nieco rozedmowo przejaśniony z pogrubieniem opłucnej szczytów

Mam wyniki RTG klatkiklatka piersiowa wdechowo ustawiona.Miąższ płucny nieco rozedmowo przejasniony z pogrubieniem opłucnej szczytów,drobnymi guzkami podobojczykowo po stronie lewej,smżkami zwłóknien i zwapnieniami przywnękowo.Rysunek oskrzelowy pogrubiały.Sylwetka sercaL-komorowa.Aorta miażdzycowa.Zarys prawej kopuly przepony zatarty.Zatoki przeponowe wolne.Jak mozna tłumaczyc ten wynik.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik ten może być wynikiem zmian zapalnych, które toczyły się w organizmie. Wynik trzeba interpretować w oparciu o objawy kliniczne oraz poprzednie wyniki badań. Pozdrawiam