Mojego tatę boli żołądek. Co zrobić, aby udał się do lekarza?

Witam. Mój tata niedługo skończy 58 lat. Od dawna ma problemy z żołądkiem (kilkanaście lat temu miał operację, miał także wrzody). Zawsze tłumaczy, że wie co mu jest (mówi, że ma zwężone jelito i strawiony pokarm się do niego nie dostaje - o ile dobrze pamiętam). Dodam również, że dość często wymiotuje, a bóle żołądka są nie raz na tyle silne, że nie może spać w nocy. Nie raz trwają przez kilka dni. Zauważyłam, że schudł. Z tego co mówi, nie powinien jeść niektrórych rzeczy, jak ogorki kiszone, smażone potrawy, tłuste mięso. Łyka różne tabletki przeciwbólowe, ale i one nic nie dają. Zaczęłam sie o niego martwić. Tata jest uparty i nie chce słyszeć o żadnych lekarzach. Jak go zmusić/ przekonać, aby wreszcie zaczął się leczyć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Opisane przez Panią objawy, ze względu na swą małą charakterystyczność, mogą być związane z bardzo wieloma stanami chorobowymi.

Stąd też nie ma możliwości, by bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej, udzielić Pani bardziej wyczerpującej odpowiedzi.

Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby taty, będzie mógł właściwie ocenić jego stan zdrowia.