Na co może wskazywać ten ból kręgosłupa?

Dzień dobry. Mam dziwny problem z bólem karku w okolicy kręgosłupa. Zawsze na siłowni podczas dźwigania większych ciężarów odczuwam taki dziwne ciśnienie/ucisk w karku promieniujący do tyłu głowy. Dwa lata temu "przezwyciężyłem" ten ból i poczułem takie strzykniecie w głowie, ból nie do wytrzymania, jeszcze przez dwa dni. Po tym skończyłem z siłownia teraz chciałem wrócić ale ten sam ucisk znowu wrócił i boję się że znowu mi coś strzyknie. KARK nie boli poza siłownia ani podczas ćwiczeń jak bieganie. Tylko podczas podnoszenia ciężarów na ławce lub nawet przy treningu bicepsa i innych wymagających treningów. Do kogo mam się udać? Macie jakieś pomysły co to?

Opisane objawy mogą wskazywać na różne przyczyny ...Konieczna pełna konsultacja, pełny wywiad , badanie ; historia pacjenta; leki, inne schorzenia, zabiegi etc etc Praca fizyczna; dźwidganie czy siedzenie przy komputerze w pochyleniu ???

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog