Nadkwaśność i uczucie rozpierania po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego

Po operacji usnięcia pęcherzyka żółciowego staram się utrzymywać zalecaną w takim przypadku dietę. Jednak mimo tego nadal mam objawy nadkwaśności i rozpieranie w lewym podrzebrzu. Proszę o wskazanie potencjalnych powodów mojego nadal zlego samopoczucia. Pozdrawiam Monika Nowak

Witam,
Trudno tu spekulować co może Pani szkodzić, ale zazwyczaj po takich operacjach to zbyt duża podaż tłuszczu w dicie może być winowajcą, również może zbyt tłustego nabiału. Również ziarna np. słonecznik, czy orzechy mogą wywołać tego typu reakcje. Asekuracyjnie może Pani przyjmować ostropest ale w formie suszonej(poza olejem), jest to naturalny środek usprawniający pracę głównie wątroby(metabolizm tłuszczu również). A jeśli stan zdrowia nie poprawi się, proszę umówić się na wizytę do dietetyka, wcześniej planując ok. 3 dniowy swój schemat żywienia, aby specjalista mógł właściwie odnieść się do sposobu żywienia i pomóc w naprawie "ewentualnych" błędów. Życzę zdrowia.