Insulinooporność i hipoglikemia a trudności z odchudzaniem

Witam, nie moge schudnąć , mam insulinoopornośc i hipoglikemie reaktywna w związków z tym stosuje dieta bialkowo tłuszczowa, wyrzuciłam z diety wszytskie ziarna ponieważ w konsekwencji bardzo zle sie po nich czuje dostaje zaburzeń równowagi zaburzeń widzenia od razu chce mi sie spać , moja dieta oscyluje w granicach1400 kcal z białek tłuszczu warzyw i owoców jednak dalej nie moge schudnąć mimo diety i ćwiczeń co drugi dzień, mam 23 lat 165 cm 60 kg i 28% tłuszczu- jak sobie pomoc i schudnąć ?

Dzień dobry,

rozumiem, że "kurację odchudzającą" prowadzi Pani na własną rękę. Dlatego też polecam udanie się do specjalisty dietetyka, który profesjonalnie opracuje indywidualny plan żywieniowy. Taki plan z pewnością będzie bezpieczny i przyniesie efekty bez efektów ubocznych.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewelina Gumiela, mgr dietetyki

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Dieta białkowo-tłuszczowa, może przynieść korzystne efekty terapii insulinooporności i hipoglikemii reaktywnej.
Jednak nie każda osoba będzie się na niej dobrze czuła, przy zbyt niskiej podaży węglowodanów, można doprowadzić do ketozy i opisywanych dolegliwości.
Brakuje bardzo istotnych informacji na temat rozkładu makroskładników ( białek, tłuszczu i węglowodanów) w Pani diecie.
Potrzebna jest również dokładna analiza i modyfikacja schematu żywienia. Trzeba zaznaczyć, że jest Pani osobą aktywną fizycznie i bardzo istotne jest odpowiednio zbilansowanie posiłków okołotreningowych. Ponadto podaż 1400 kcal jest zbyt niska.
Dlatego też, zachęcam do skorzystania z porad specjalisty, który właściwie zbilansuje jadłospis.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta LOW CARB? Kolejny MIT czy absolutny KIT?

Witam,

powinna Pani zwrócić szczególną uwagę na indeks glikemiczny produktów.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk