Narośl na pięcie

Witam! Moim problemem od około 2 m-cy stała się narośl na kości piętowej lewej nogi. Wygląda to tak jakby kość piętowa cofała się i wystaje bardziej niż w prawej stopie, dokucza mi to czasami przy chodzeniu i nieraz pojawia się ból, jakbym wbijał sobie igłę w to miejsce. Nie miałem żadnej kontuzji w tą stopę. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, co Panu dolega, czy to jest jakaś "narośl", czy guz, czy inna patologia bez bezpośredniego badania i być może dodatkowych badań obrazowych. W takim wypadku skoro uważa Pan, że zmiana wychodzi z kości piętowej, podkreślam z kości, ścięgna lub stawu skokowego, a nie tkanek miękkich to radziłbym z tym problemem udać się do ortopedy. On powinien po bezpośrednim badaniu zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Zapewne będzie konieczne wykonanie RTG stopy celem dokładnej diagnostyki zmiany.