Niedowaga i osłabienie u 19-latki

Witam, mam 19 lat, 160 wzrostu i ważę 40 kg. Chciałabym ważyć ok 60 kg, jednak mimo moich starań zamiast tyć - chudnę. Ostatnio 2 razy zasłabłam. Nie wiem co mam już robić ;

Witam, współpracę z dietetykiem należałoby rozpocząć od ustalenia przyczyn niedoboru masy ciała, od oceny składu ciała, ale przede wszystkim od poznania dotychczasowego sposobu żywienia.Być może dieta jest niedoborowa energetycznie i w niezbędne składniki, stąd taka masa ciała. Proponuję oznaczyć stężenie glukozy, hormonu tarczycy TSH, morfologii i żelaza w surowicy krwi, w celu wykluczenia chorób, które za taki stan samopoczucia mogą odpowiadać.

Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam