Nieskuteczne leczenie nadżerkowego zapalenia przełyku

Dzień dobry! Od 3 lat choruję na zapalenie nadżerkowe przełyku, reflux i od tego roku po gastroskopii doszła jeszcze przepuklina roztworu przełyku I stopnia. Ogólnie czuję się fatalnie, ciągle mi niedobrze, mam wymioty i częste odruchy wymiotne, głównie gdy poczuję głód, a głód czuję niestety czasami i co 20 minut. Już nie daję rady, a mój lekarz mówi, że z tym trzeba tak żyć. Od 3 lat ciągle leki, głównie polprazol 40mg 2 razy dziennie, po nich jest tylko taka poprawa, że nie mam zgagi. Chciałbym się dowiedzieć, czy była by poprawa po operacji i gdzie można się poddać operacji i w jakiej cenie by była taka operacja? Czy w ogóle bym się zakwalifikował? Już nie daję rady w pracy, pracuję fizycznie, a w pracy często mnie męczy, a teraz to już na co dzień bardzo mi dokucza. Jak tak dalej będzie to stracę moją pracę. Po lekkim wysiłku lub stresie ciągłe mdłości i naciąganie do wymiotów. Ogólnie to mam tylko takie problemy, reszty nawet nie zauważam bo ból da się wytrzymać, a odruchu wymiotnego nie idzie. Jest lekka poprawa, gdy coś zjem, ale przez to przytyłem 12 kg, których teraz nie umiem zrzucić. Raz miałem dietę i przez 3 dni nic nie jadłem, tylko woda mineralna i tak nic nie dało, jeszcze gorzej było - ciągłe wymioty. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Jeśli leczenie farmakologicznie nie skutkuje, to znaczy nie ustępuje nadżerkowe zapalenie przełyku, a objawy refluksu żołądkowo-przełykowego nie wycofują się całkowicie to wskazane byłoby leczenie operacyjne. Leczenie takowe polegałoby na wykonaniu operacji fundoplikacji sposobem Nissena najlepiej metodą laparoskopową (patrz strony: http://www.echirurgia.pl/przepukliny/przepuklina_rozworu_przelykowego.htm oraz http://www.echirurgia.pl/przepukliny/fundoplikacja_sposobem_nissena.htm). Oczywiście w tej sprawie należałoby bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem, który jeszcze być może przeprowadzi szczegółową diagnostykę refluksu żołądkowo-przełykowego i przepukliny rozworu przełykowego (np. manometrię przełyku i ewentualnie pehametrię). O wszystkim zadecyduje po bezpośrednim badaniu. To gastroenterolog (nie chirurg) skieruje na leczenie operacyjne (jeśli tak zadecyduje) i wskaże ośrodek, gdzie takowe zabiegi są wykonywane.