Nieskuteczne leczenie nadżerkowego zapalenia przełyku

Dzień dobry! Od 3 lat choruję na zapalenie nadżerkowe przełyku, reflux i od tego roku po gastroskopii doszła jeszcze przepuklina roztworu przełyku I stopnia. Ogólnie czuję się fatalnie, ciągle mi niedobrze, mam wymioty i częste odruchy wymiotne, głównie gdy poczuję głód, a głód czuję niestety czasami i co 20 minut. Już nie daję rady, a mój lekarz mówi, że z tym trzeba tak żyć. Od 3 lat ciągle leki, głównie polprazol 40mg 2 razy dziennie, po nich jest tylko taka poprawa, że nie mam zgagi. Chciałbym się dowiedzieć, czy była by poprawa po operacji i gdzie można się poddać operacji i w jakiej cenie by była taka operacja? Czy w ogóle bym się zakwalifikował? Już nie daję rady w pracy, pracuję fizycznie, a w pracy często mnie męczy, a teraz to już na co dzień bardzo mi dokucza. Jak tak dalej będzie to stracę moją pracę. Po lekkim wysiłku lub stresie ciągłe mdłości i naciąganie do wymiotów. Ogólnie to mam tylko takie problemy, reszty nawet nie zauważam bo ból da się wytrzymać, a odruchu wymiotnego nie idzie. Jest lekka poprawa, gdy coś zjem, ale przez to przytyłem 12 kg, których teraz nie umiem zrzucić. Raz miałem dietę i przez 3 dni nic nie jadłem, tylko woda mineralna i tak nic nie dało, jeszcze gorzej było - ciągłe wymioty. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?

Czekasz na operację? Czy zastanawiałeś się już, co się będzie działo po niej? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej o zasadach opieki medycznej po operacji.

Jeśli leczenie farmakologicznie nie skutkuje, to znaczy nie ustępuje nadżerkowe zapalenie przełyku, a objawy refluksu żołądkowo-przełykowego nie wycofują się całkowicie to wskazane byłoby leczenie operacyjne. Leczenie takowe polegałoby na wykonaniu operacji fundoplikacji sposobem Nissena najlepiej metodą laparoskopową (patrz strony: http://www.echirurgia.pl/przepukliny/przepuklina_rozworu_przelykowego.htm oraz http://www.echirurgia.pl/przepukliny/fundoplikacja_sposobem_nissena.htm). Oczywiście w tej sprawie należałoby bezpośrednio skonsultować się z gastroenterologiem, który jeszcze być może przeprowadzi szczegółową diagnostykę refluksu żołądkowo-przełykowego i przepukliny rozworu przełykowego (np. manometrię przełyku i ewentualnie pehametrię). O wszystkim zadecyduje po bezpośrednim badaniu. To gastroenterolog (nie chirurg) skieruje na leczenie operacyjne (jeśli tak zadecyduje) i wskaże ośrodek, gdzie takowe zabiegi są wykonywane.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty