O czym może świadczyć powiększona śledziona?

Witam robilem ostatnio USG jamy brzusznej i wyszlo. Nieco powiększona sledziona jednorodnie 13,8 czy jest sie czym martwić. Ide na wizytę do lekarza rodzinnego.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wszystko zależy od Pana stanu klinicznego. Zazwyczaj jeśli nie ma niepokojących objawów klinicznych przyjmuje się strategię "czujnego wyczekiwania" i kontroluje co jakiś czas.