Obciążenie na rowerze stacjonarnym a interwały

chce zaczac robic interwaly na rowerze stacjonarnym i prosze o kilka wskazowek.na jakim obciazeniu mam je robic a mam od 1 do 8?na jakim jechac szybko a na jakim wolno? jaka rozgrzewke zrobic? po jakim czasie zmniejszac wolne pedalowanie a zwiekszyc szybkie tempo? i ile jezdzic na poczatek wolno a ile szybko?bardzo mi zalezy na odpowiedzi na wszystkie pytania

Witam,

to zależy od tego jaki Pani chciałaby uzyskać efekt. Najlepiej, aby kierować się tętnem. Jeśli chciałaby Pani się odchudzać trzeba ćwiczyć min. 40min. z wartościami ok. 124-140 uderzeń serca. Może Pani używać sensorów na rowerku lub założyć specjalny pas pomiarowy.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska

Witam,
obciążenie jest sprawą indywidualną, można zacząć od 3-4 a z czasem stopniowo zwiększać obciążenie. Zmienianie obciążania w czasie interwałów może być trudne, bo tempo należy zmieniać szybko. Można wykorzystać tabatę, czyli trening interwałowy rozliczany 20 sek- wysiłek maksymalny i 10 sek. wolne pedałowanie,taki cykl powtarza się 8 razy co daje w sumie 4 minuty. Można zrobić kilka takich cyklów.
Możesz ćwiczyć też np.30 sekund pedałowania na maksimum możliwości i 1 minuta spokojnego pedałowania. Powtórz około 10-15 razy.

W ramach rozgrzewki można jeździć na rowerze,około 10- 15 minut, albo wykonać proste ćwiczenia rozgrzewające wszystkie stawy.
Po treningu konieczne jest rozciągnięcie mięśni, poświeć na to około 8-10 minut.
Taki trening możesz wykonywać co drugi dzień. Warto przeplatać go z ćwiczeniami wzmacniającymi wszystkie partie ciała.

Powodzenia:)