Obrzęk kolan, kostek i twarzy oraz brak miesiączki jako skutek nadmiaru lub niedoboru hormonów

Witam, jestem po obustronnym usunięciu nadnerczy, mam ustawione dawki hormonów hydrocortyzon 30mg na dobę i cortineff1/2 tabl. na dobę, zauważyłam obrzęki na kolanach , kostkach i twarzy oraz brak miesiączki , czy to jest skutek nadmiaru albo niedoboru hormonów i źle ustawionej dawki? Lekarz zdobił dobową zbiórkę moczu zwiększył mi dawkę hydrocortyzony do 40mg ponieważ jest za mało kortyzolu w moczu, po tej dawce mam jeszcze większe obrzęki i biegunkę, czego to skutek? Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.