Od kiedy zaczynają działać tabletki antykoncepcyjne Dionelle?

Witam, po raz pierwszy zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne Dionelle. Pytanie moje brzmi: od kiedy jestem zabezpieczona i czy po 21 dniach przyjmowania te 7 dni również nie musze się niczego obawiać? Dziekuję za odpowiedz.

Marta Mielniczuk

Jeśli zaczyna Pani przyjmować tabletki antykoncepcyjne w pierwszym dniu cyklu, jest Pani zabezpieczona od razu. Antykoncepcja hormonalna jest skuteczna cały czas, również podczas 7 dniowych przerw między kolejnymi opakowaniami. Pozdrawiam.