Odczuwanie bólu w klatce piersiowej a podejrzenie nerwicy

Od tygodnia odczuwam ból w klatce piersiowej - nie mija, nie narasta, nie zmienia się (ew. nasila podczas leżenia). Nie związany z kołataniem serca, zmienionym oddechem. Czytałam o nerwicy, ale nie czuję się zestresowana i nic mnie nie stresuje. Morfologia, ekg, potas, żelazo, wszystko jest w porządku, ale klatka boli, naciska (na środku) bardzo i niezmiennie. Co to może być? Czytałam o toczniu (miałam małe czerwone zmiany), zapaleniach opłucnej, osierdzia, łuków międzyżebrowych.. Pomocy!

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ. Jeżeli on wykluczy somatyczne przyczyny Pani stanu - wtedy proszę udać się do lekarza psychiatry na konsultacje (np.: PZP, Poradni Leczenia Nerwic).

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty oraz dobrego lekarza.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza